Türkiye’nin ustaları USTAFEST’te buluştu , Molümer | Su Yalıtımı | Boya | Beton Katkıları | Hazır Renkli Sıva , SepetSEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

Türkiye’nin ustaları USTAFEST’te buluştu


Yayın Tarihi: 27.09.2022 09:01 Güncellenme Tarihi: 22.05.2023 16:42
USTAFEST
Türkiye’nin ustaları USTAFEST’te buluştu

İzmir’in dünya markası Molümer Yapı Kimyasalları 41. Yılını Dünya’da bir ilke imza atarak kutladı. İzmir’de düzenlenen USTAFEST ile işin ustaları festival havasında bir gün geçirdi.

Usta sanatçılar ustalarla buluştu
Dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapan şirket sahipleri Burçin ve Ayhan Öncü’nün ev sahipliğinde Buca Hancı’da gerçekleşen USTAFEST’e Türkiye genelinden yüzlerce usta ve ailesi katıldı. İzmir’in önemli sanatçılarının konserlerinin gerçekleştiği festivalde hep bir ağızdan şarkılar, türküler söylendi, zeybekler oynandı, halaylar çekildi. Düzenlenen ilginç ve eğlenceli yarışmalar ile ustalar aileleriyle birlikte yılın stresini atarken bir çok ödül de dağıtıldı. Yarışmalarda başarı gösteren bayilere ve ailelerine de hediye çeki ve hediye paketleri verildi. Çocuklar ise kendileri için yapılan oyun alanlarında gönüllerince vakit geçirdi. Yılın en başarılı satış ve uygulama bayilerine plaketlerinin takdim edildiği festivalde ayrıca Molümer’in yeni yalıtım malzemeleri de görücüye çıktı. Organizasyona katılan ustaların uygulamalı olarak denediği 25 sene garantili dış cephe malzemesi büyük bir ilgi ve beğeni gördü. Festival alanına kurulan boya karışım makinası ile katılımcılara dağıtılan ücretsiz boyalar da istenilen renklerde hazırlanarak hediye edildi. Çeşitli firmaların stand açtığı festivalde ayrıca Kızılay tarafından getirilen kan bağışı aracı ile katılımcıların ilgisiyle bir çok cana hayat olacak kan bağışı yapıldı. Molümer Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Öncü’nün ilk olarak kan vermesiyle başlayan bağış kampanyasına tüm Molümer çalışanları katılarak bir çok cana hayat oldular.

 

USTAFEST Her yıl farklı bir şehirde devam edecek

Molümer Yapı Kimyasallları Genel Müdürü Burçin Öncü katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, şirketin 41. yılını Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk olan USTAFEST etkinliği ile kutladıklarını belirtti. Öncü, "Annemin ve babamın kurduğu firmamızı 2. Nesil olarak eşimle birlikte yönetmekteyiz. Üretime Molümer markasıyla su yalıtım ürünleri ve beton katkıları ile başlayan firmamız ürün gamına ar-ge ür-ge çalışmalarıyla boya ve hazır renkli sıvaları da eklemiştir. Bu çalışmalarda Kosgeb ve Tübitak 1507 gibi projeler başarı ile tamamlanmıştır. Türkiye çapında birçok bayisi olan firmamızın Ege bölgesinde ağırlıklı 500 e yakın bayi ağı bulunmaktadır. Yurtdışında başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmak üzere Afrika, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Gürcistan gibi ülkelere ihracat yapmaktayız. Biz üretici firma olarak ustalarla fikir alışverişinde olmayı, ustaların taleplerine göre ürünleri geliştirmeyi, bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmayı önemsiyoruz. Bu etkinlikteki amacımız ustalığın gelişmesine, birlik ve beraberliğe katkıda bulunmaktır. Önümüzdeki yıllarda bu festivali düzenli olarak farklı İllerde de kutlamayı planlıyoruz.İnşaat sektöründe Mimarlar projeyi çizer, Mühendisler hesaplarını yapar ve iş USTA da biter. USTA ürünü seçer ve uygular. Evde annelerimiz bize yemek yaparken ustalık ve hünerlerini sergilerler. Onlarda aslında birer ustadır. Bir marangozluk, bir mobilyacılık, bir aşçılıkta ustalıktır. Buna benzer bilmediklerimiz de olmak üzere her sektörde birçok ustalık vardır. Ustalarımıza haketikleri değeri göstermek adına aileleri ile birlikte festivalimizde buluştuk. Sabah saatlerinden akşamın geç vakitlerine de çok güzel vakit geçirdik. Hem ustalarımız hem bayilerimiz hem de çalışanlarımızla birlikte kocaman sevgi dolu bir aile olduğumuzu hissettik." ifadelerini kullandı. Türkiye'de ilk kez kendileri için böyle bir festival düzenlendiğini belirten ustalar ise ailece yaşadıkları bu mutlu gün için firma yetkililerine teşekkür ettiler.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et